انرژی در فنگ شویی چیست

متعادل سازی انرژی در فنگ شویی چیست

در مقاله قبلی (فنگ شویی چیه) توضیح دادیم فنگ شویی یک روش در دکوراسیون است که میتواند انرژی بخش منزل ما شود در ادامه این مقاله به مطالب گسترده تری درباره انرژی فنگ شویی می پردازیم که این انرژی میتواند چقدر تاثیر مثبت و بسزایی در منزل ما داشته باشد،

همانطور که گفتیم فنگ شویی علمی است که از چین باستان که برای زندگی بهتر انسانها به یادگار باقی مانده است…

این دانش بخاطره سادگی  اجرا و کارکردهای شگفت انگیزش تاثیر زیادی بر مردم داشته است.

چون با دقت در انتخاب لوازم منزل و قرار دادن آنها در مکان مناسبشان در خانه می توانید موجب تعادل در نیروهای ناپیدای آنها شده، در نتیجه فضایی سالم و سرشار از انرژی مثبت را به خانه هامان هدیه میدهیم.

تاثیر رنگ ها در انتقال انرژی

در فنگ شویی هماهنگی بین رنگها هم اهمیت بسزایی دارد.

انسان آگاهانه یا نا آگاهانه تحت تاثیر رنگ آمیزی محیط اطراف ، مبلمان اتاق ها و محل کار ، لباس و حتی غذایی که میخورد است…

بعضی از رنگها به او انرژی ، تحرک  و پویایی میدهد مثل رنگ زرد و قرمز… و برخی از رنگها انرژی را هدر میدهد و یا حتی دچار افسردگی میکند مثل استفاده زیاد از رنگ قهوه ایی

برای همین فنگ شویی می تواند تعادل و هماهنگی را به خانه ما ارمغان بیاورد.

از همین الگو میشود که در دیگر ابعاد زندگی هم استفاده کرد از جمله بدن خودمان تا با توجه به غذایی که میخوریم و لباسی که میپوشیم انرژی بدنمان را متعادل و هماهنگ کنیم.

جالبه که بدانید این سیستم ها ریشه در دوران آتلانتیس دارد.

متعادل سازی انرژی فنگشویی

اگرچه فنگ شویی یک هنر برای ایجاد هماهنگی در درون و بیرون فضای ساختمان بنظر می رسد  اما در اصل این هماهنگی به انرژی فنگشویی ( روح فنگشویی) یعنی سرچشمه و مبدا و منبع این سنت مربوط است.

آنچه که این روش را از دیگر روش ها جدا میکند این حقیقت است که در این نوع ، سیستم های نافذ انرژی در یک فضا مستقیما در همان سطح انرژی متعادل میشود.

در این نوع انرژی فنگشویی نیازی به جا به جایی مبل ها نیست و یا اینکه به دیوارها ضربه زده شود و یا اشیای اضافی در منزل قرار داده شود. این روش از یک الگو ثابت و یا استفاده از اشکال هندسی خاصی پیروی نمیکند.

در واقع این نوع فنگ شویی به سادگی یک در خواست و یا نیت است که کارشناس درک میکند و تشخیص می دهد که فضا چگونه است و افرادی که در آنجا کار می کنند به چه چیزی نیاز دارند. کلید انجام این کار این است که کارشناس به کل فضا نگاه کند و سیستم های انرژی موجود را شناسایی کند و تشخیص دهد آیا جایی وجود دارد که انرژی آن مسدود یا شدیدا قطبی شده باشد و بر اساس این تشخیص سیستم انرژی را با کمترین دستکاری و یا دخالت تغییر دهد.

انرژی فنگ شویی
انرژی از اشیای منزل

این دانش به دلیل سادگی اجرا و کارکردهای شگفت انگیزش تاثیر زیادی بر مردم داشته است،

چون با دقت در روش چیدمان اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، حمام و دستشویی و انتخاب لوازم منزل و قرار دادن آنها در مکان مناسبشان در خانه می توانیم موجب تعادل در نیروی ناپیدای آنها شده ، موقعیت های زندگیمان را بهبود ببخشیم و در نتیجه فضایی سالم و سرشار از انرژی را در منزلمان احیا کنیم.

از نظر علم معماری کهن چینی، همه قسمت های یک خانه با عناصر چهارگانه یا همان آب ، باد، خاک، آتش در ارتباط مستقیم هستند.

اتاق نشیمن هم عنصر فلز دارد، عنصری سنگین و بسیار مرتبط با احوال روزانه شما که با وجود شوفاژ، بخاری، سیستم صوتی و تلوزیون و سیستم های خنک کننده که اغلب در اتاق نشیمن قرار دارند و باعث سنگین تر شدن فضای منزل شما می شود.

مثلا در علم نماد شناسی و رنگ شناسی، دایره نشانگر حرکت نامتناهی و جاودانه است و احساسی از آرامش را ایجاد می کند. این نمادی از روان و جنبه های روحانی که عمق تفکر و پایداری دارد را نشان میدهد

رنگ شناسی در فنگ شویی

و حالا نوبت میرسه به علم رنگ شناسی، رنگ زرد یا طلایی نشانگر پویایی ، حرکت و نشاط است ولی باید حواسمان باشد این رنگ در اتاق نشیمن نباید افراط شود چراکه میتواند باعث سردردهای مزمن شود.

ترکیب اشکال مناسب در کنار رنگ مناسب یکی از راههای انرژی بخش و احیا در فنگ شویی است.

مثلا میتوان از یک شی دایره ایی شکل به رنگ طلایی انرژی منفی اتاق را مهار کرد.

مثل یک ساعت طلایی رنگ.

یا از تصاویر و قاب هایی می توان استفاده کرد که باعث سرزندگی و شادابی شوند

مثل تابلو فرش های دست باف که با طبیعت همخوانی دارند.

جالب است بدانید انرژی زنده ای که فرد بافنده برای بافتن تابلو فرش استفاده کرده در تابلو فرش وجود دارد و همچنین قاب چوبی که دور تا دور آن است حس طراوت ، شادابی و زندگانی را به منزل می آورد

استفاده تابلوهای غم آلود و خشن می تواند فضا را خشن و ترسناک کند و انرژی منفی را وارد منزل شما کند.

استفاده بیش از حد از دکوراتیو های فلزی یا دکوراتیو های خشن و مجسمه های ترسناک و حیوانات باعث مسدود شدن و سنگین شدن فضا میشود.

تهیه و ترجمه مقاله انرژی در فنگ شویی چیست

میترا ممتازیان/ کارشناس ارشد معماری

تحریریه دپارتمان معماری آرک لوتوس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.