چیدمان اتاق نشیمن با فنگ شویی

چند نکته مهم و تخصصی برای چیدمان اتاق نشیمن به سبک فنگ شویی “قسمت اول”

چیدمان اتاق نشیمن با فنگشویی طبق اصول و قوانین علم فنگ شویی در تهران

شاید متوجه شده باشید که ما طرفداران بزرگ از فنگ شویی در منزل هستیم.

هدف ما خانه هایی که باعث خوشبختی و خوشحالی می شوند تا انتخاب نمونه های هنری که الهام بخش ما است را به خانه های شما بیاوریم

دائماً در جستجوی راه هایی هستیم که بتوانیم با استفاده از این هنر باستانی چینی ، خانه های زیبا را به منزل شما بیاوریم . از این گذشته ، اگر چند ترفند طراحی کوچک می تواند منزل شما را بهبود بخشد یا کیفیت خواب شما را بهبود بخشد ، چرا به این ترتیب خانه خود را تزئین نمی کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده بیشتر از فضایی که احتمالاً بیشترین استفاده در هر خانه (مثل اتاق نشیمن) است ، به این مقاله توجه لازم را داشته باشیم ، در این مقاله به نکات مهم تخصصی تر میپردازیم :

نکات تخصصی چیدمان دکوراسیون داخلی منزل به سبک فنگ شویی

“بسته به نوع طرح خانه یا آپارتمان ، اتاق نشیمن یکی از اولین اتاقهایی است که هنگام ورود به شما سلام می کند.” “این بدان معنی است که ارائه اتاق نشیمن شما قبل از ورود به بقیه خانه ، احساس ، احساسات ، طرز فکر و فرکانس پرانرژی را به وجود می آورد.”

یادگیری نکات زیر باعث می شود فنگ شویی شما بهبود یابد پس اگر همچنان علاقمند  هستید تا آخر این مقاله همراه من باشید…

عملکرد را در نظر بگیرید:

قبل از شروع خرید (یا حتی جابجایی مبلمان) برای چیدمان اتاق نشیمن با فنگ شویی

توصیه میکنیم ابتدا نحوه استفاده از اتاق نشیمن خود را ارزیابی کنید.

برای اینکه بتوانید بهتر عمل کنید از خودتان بپرسید “چه فعالیت هایی در اتاق نشیمن اتفاق می افتد؟

آیا این کار عمدتاً برای لذت بردن از فعالیت های اوقات فراغت ، سرگرمی ، کار یا غذا خوردن است؟

آیا میهمانان از فضایی برای خوابیدن استفاده می کنند؟ یا همه ی آن از موارد ذکر شده؟ ”

درک عملکرد اتاق نشان می دهد که شما به چه نوع مبلمان (و چه تعداد مبلمان) نیاز دارید. سپس می توانید در مورد بهترین چیدمان اتاق عمومی تصمیم بگیرید.

برای بهینه سازی فنگ شویی ، این اطمینان را پیدا کنید که جریان حرکت به داخل و اطراف مبلمان قابل دسترسی و بدون مانع باشد. این موضوع را قبل از چیدمان ها و اکسسوری های گران قیمت یک میز در نظر بگیرید.

یک موقعیت فرماندهی را مشخص کنید

مهم نیست که فضا عملکردی شما چیست، مثلا اتاق نشیمن بدون کاناپه کامل نیست  و به نظر می رسد قرار گرفتن آن می تواند تأثیر بزرگی داشته باشد. افرادی که روی کاناپه مینشینند مانند سرنشینان یک کشتی هستند ، هر اتاقی که ازفنگ شویی استفاده می کنید ، بهتر است” موقعیت فرماندهی “در آن را ایجاد کنید. به طور خلاصه ، این به این معنی است که سرنشینانی که روی کاناپه اتاق نشیمن نشسته اند ، دارای یک نقطه قوت واضح هستند که در تمام اوقات به این دید دارند که چه کسی وارد می شود؟

مکان انتخاب تلویزیون

باید هوشمندانه باشد پس هوشمندانه مکان آن را انتخاب کنید

 پس از انتخاب موقعیت فرماندهی برای مبل خود ، احتمالاً می خواهید بدانید تلویزیون خود را در کجا قرار دهید.

باید بگویم بیشتر تلویزیون های این روزها به قدری باریک هستند که می توانستید آن را بر روی دیوار سوار کنید ، این به شما کمک می کند جلوه ای ظریف تر و مرتب تر داشته باشید. وقتی این سؤال مطرح می شود که آیا باید تلویزیون خود را روی شومینه خود آویزان کنید یا خیر در این صورت توصیه می کنیم که :

اگر این مکان تنها در اتاق نشیمن برای قرار دادن تلوزیون شما است حتما اینکار را انجام دهید ،

اما اگر قصد شما ایجاد فضایی برای ارتباط بیشتر و مکالمه با خانواده است ، اگر شومینه را به عنوان کانون اصلی خانه در نظر بگیرید  گزینه بسیار بهتری است. یا میتوانید با یک فاصله کم میان شومینه و تلوزیون مکان کانونی منزل خود را در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ مناسب

بسته به اینکه از کدام روش فنگ شویی استفاده می کنید ، بهترین رنگ های اتاق نشیمن شما با جهت قطب نما ، پنج عنصر یا روش باگوآ قابل تعیین است. ”

به طور کلی ، رنگهای پیشنهادی در محدوده گرم در این گزینه ها قرار دارند: قرمزها ، نارنجهای قرمز ، زردها ، یا حتی قهوه ای و بنفش ها. ”

اگرچه ما توصیه می کنیم که از این دست رنگ ها استفاده شود، اما همچنین باید در استفاده بیش از حد آن احتیاط کرد.

لازم نیست تمام اتاق خود را یکی از این رنگ ها رنگ کنید.

” اگر آن را با فضای کم در فضای خود بگنجانید ، تمام مزایای رنگ را به دست خواهید آورد.

پیشنهاد میکنم شما می توانید از یک رنگ دیوار خنثی (کرم یا بژ) استفاده کنید و اتاق نشیمن خود را با رنگ های قابل توجه گرم از طریق منابع نوری ، آثار هنری ، فرش منطقه یا بالش ها و یا کوسن های طرح دارهای رنگ گرم استفاده  کنید. مثل شکل زیر.

این مقاله ادامه دارد…

تهیه و ترجمه

میترا ممتازیان/ کارشناس ارشد معماری

تحریریه دپارتمان معماری آرک لوتوس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.